Biżuteria

UCZULENIE NA SREBRO

Często mówi się, że metale szlachetne nie wywołują alergii. Zatem złoto i srebro nie powinny być alergią, a jednak są! To prawda, że ​​srebro i złoto są metalami stosunkowo niealergicznymi, jednak niewielka część populacji doświadcza reakcji alergicznych po kontakcie z tymi rudami. Tematem dzisiejszego artykułu będzie alergia na srebro.

JAKIE OBJAWY ALERGII NA SREBRNO?

Każda alergia na srebro wyraża się w wyjątkowy sposób. Jednak najczęstszymi objawami alergii są te, które pojawiają się w wyniku bezpośredniego kontaktu ze srebrem:

• swędzenie;

• gotowanie i pieczenie

• wyprysk kontaktowy;

• infekcja skóry

Zazwyczaj jednak objawy te są związane z bezpośrednim kontaktem z biżuterią, w wyniku czego najczęściej alergia na srebro pojawia się po założeniu srebrnych kolczyków, pierścionków czy obrączek. Zazwyczaj objawy te powinny zniknąć w ciągu kilku godzin od zdjęcia srebrnej biżuterii i powinny zniknąć w ciągu maksymalnie kilku dni.

ALERGIA NA SREBRNE – KIEDY BYŁA NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNA?

Wydaje się, że alergia na srebro to już przeszłość. Największą liczbę przypadków alergii udokumentowano w latach 40. XX wieku, kiedy do produkcji wyrobów ze srebra użyto azotanu srebra. Z pewnością alergia na srebro jest dziś znacznie mniej powszechna niż wtedy.

JAK CZĘSTO POJAWIA SIĘ alergia na srebro?

Alergia na srebro jest niezwykle rzadka iw rzeczywistości najczęstszą reakcją alergiczną jest zmieszanie metali wymaganych do wytworzenia stopu srebra w celu jego utwardzenia. Ważne jest również, aby pamiętać, że objawy alergii nasilają się w połączeniu ze słoną wodą, tj. gdy mocno się pocisz. W rezultacie możliwe jest, że zimą wystąpi więcej reakcji alergicznych niż latem.

Jak sobie radzisz z alergią na srebro?

Alergia na srebro może być niezwykle dokuczliwa. Co powinieneś z tym zrobić? Istnieją dwie opcje: albo przestań nosić srebrną biżuterię, albo skontaktuj się z profesjonalnym lekarzem w celu odczulenia. Niezależnie jednak od podjętej w tym zakresie decyzji, w przypadku kontaktu ze srebrem alergika, należy zdjąć srebrną biżuterię, którą nosisz, a dotkniętą skórę pokryć odpowiednim kremem, który nawilży skórę i ukoi skórę. objawy.