Biżuteria

UCZULENIE NA NIKIEL

Każdego roku u coraz większej liczby osób diagnozuje się alergie w różnych postaciach. Alergia na nikiel jest dość powszechnym zjawiskiem. W tym artykule omówimy ten problem i zaproponujemy leczenie zapobiegające stanom zapalnym, wysypce i innym objawom alergii.

CO TO JEST ALERGIKA NA NIKIEL?

Jeśli masz alergię na nikiel, najpierw zdefiniujmy nikiel. Na początek jest to pierwiastek chemiczny, który jest klasyfikowany jako metal przejściowy. Nikiel jest często używany do produkcji niedrogiej biżuterii i różnych elementów telefonów komórkowych. Ze względu na możliwość kontaktu przedmiotów niklowych z ciałem jest uważany za jedną z najczęstszych alergii. Alergia na nikiel dotyka około 17% dorosłych i 8% dzieci.

NAJCZĘSTSZE OBJAWY ALERGII NA NIKIEL

Alergia na nikiel jest niezwykle częsta, ale objawy są bardzo zróżnicowane. Najczęstsze objawy to:

• kontaktowe zapalenie skóry objawiające się zaczerwienieniem, swędzeniem i pieczeniem;

• zapalenie spojówek (zapalenie spojówek);

• astma, duszność;

• wyciek z nosa;

• wszczepione protezy ortopedyczne i dentystyczne są odrzucane;

• ogólnoustrojowa nadwrażliwość na nikiel.

Powyższe objawy mogą nasilać się w różnym stopniu w każdej sytuacji, w zależności od specyficznej wrażliwości organizmu.

Kiedy nosimy niklowe pierścionki, kolczyki, bransoletki i naszyjniki, jesteśmy szczególnie narażeni na nikiel. To samo dotyczy telefonów komórkowych, których często używamy bez ochrony.

CO POWODUJE UCZULENIE NA NIKLE?

Zidentyfikowano, że nikiel jako materiał przyłącza się do receptora układu odpornościowego zwanego TLR4, który jest ważny dla rozpoznawania niebezpiecznych mikroorganizmów w organizmie. W wyniku reakcji obronnej i stanu zapalnego jesteś ostrzegany przed „niechcianym intruzem”. Dlatego nawet jeśli nie jesteś uczulony na nikiel, ale masz z nim częsty kontakt, jest bardzo prawdopodobne, że ta niepożądana alergia może rozwinąć się w wyniku nadmiernej interakcji.

JAK UNIKNĄĆ ODKRYTYCH OBJAWÓW ALERGII NA NIKIEL?

Aby uniknąć nieprzyjemnych objawów związanych z alergią na nikiel, powinniśmy unikać przedmiotów niklowanych. Czy to oznacza, że ​​musimy powstrzymać się od noszenia biżuterii? Zdecydowanie nie! Wystarczy zamienić metalowe pierścionki i kolczyki na biżuterię niezawierającą niklu, taką jak złoto, srebro lub platyna. Należy jednak pamiętać, że biżuteria najwyższej jakości to najczystszy stop danego metalu.

BIŻUTERIA BEZ NIKLU – POWIEDZ DOŚĆ SWOJĄ ALERGIKĄ!

Najłatwiejszą metodą uniknięcia reakcji alergicznych jest noszenie biżuterii bez niklu! Dzięki temu nie musisz rezygnować z atrakcyjnego wyglądu ani eleganckiego wizerunku. Wasze zespoły będą nadal olśniewać i wzbudzać podziw towarzyszy, a wasze ciało będzie wam wdzięczne! Biżuteria bez niklu pozwala być piękna przy zachowaniu zdrowego stylu życia w każdej sytuacji!