Biżuteria

SOCZEWKA W OBRĄCZCE

Obrączki ślubne to ważna pozycja na długiej liście obowiązków, które musi wykonać para młoda. W porównaniu z logistyką planowania dużego wydarzenia wydaje się to być sprawą drobną. Z drugiej strony złote krążki mają być z nami przez resztę naszego życia. W rezultacie muszą być wybierani z niemal taką samą starannością, jak sam partner! Na co zwracać uwagę? Istotną cechą jest umieszczenie soczewki w pierścieniu.

WYGODNE SOCZEWKI Z PIERŚCIENIAMI

Profil obrączki to specyficzny kształt, który wykorzystuje się w projektowaniu biżuterii. Ma wpływ zarówno na wygląd, jak i komfort noszenia. Najczęściej używane kształty to płaskie, ścięte, półokrągłe, wklęsłe i okrągłe. W ostatniej postaci dysku widoczna jest soczewka w pierścieniu. Oznacza to, że przekrój pierścienia ma kształt elipsy.

Jaki jest cel tego obiektu? Ze względu na zaokrąglone krawędzie mniej metalu styka się z korpusem. Dzięki temu soczewka w pierścieniu zapobiega otarciom, uciskom i obtarciom skóry. Dzięki temu możesz cieszyć się życiem bez rozpraszania się faktem, że twoja obrączka jest nieprzyjemna. Choć może się to wydawać oczywiste, problemem jest regularne noszenie nieprzyjemnej biżuterii. Zwłaszcza, gdy pierścień reprezentuje nasz związek.

SOCZEWKI PIERŚCIENIOWE – BY BYŁO WYGODNE

Jeśli chodzi o zakup obrączek ślubnych, najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest wygoda. Spójrzmy prawdzie w oczy, każda para chce, aby ich dzieci były atrakcyjne. I nie bez powodu: będzie się im przyglądać w dającej się przewidzieć przyszłości. Jeśli chodzi o estetykę, jest to osobista preferencja. W większości przypadków jednak soczewki pierścieniowe są kuszącą alternatywą dla większości osób.

Dzięki zaokrągleniu ma wygląd delikatnej biżuterii. To coś, co docenia wiele pań. Soczewka jest szczególnie popularna wśród tych, którzy preferują subtelne zdobienia i nie noszą biżuterii na co dzień.

A jeśli ten profil nam się nie podoba, a komfort cenimy ponad wszystko? Warto wybrać krążki o innym profilu, ale węższym. Soczewka w obrączce jest szczególnie przydatna podczas noszenia szerokich obrączek. Gdy dysk ma średnicę mniejszą niż 5 mm, powierzchnia metalu stykającego się z korpusem jest znacznie mniejsza niż w przypadku zastosowania szerszych pierścieni.

SOCZEWKI I PIERŚCIONKI

Pierścienie soczewkowe stają się coraz bardziej popularne, głównie ze względu na wygodę, jaką zapewniają. Soczewka zawarta w pierścieniu ma niewiele więcej niż obrót wewnątrz, co zapobiega całkowitemu przyklejeniu się pierścienia do skóry. Dzięki temu pierścienie lentikularne odpowiednio dopasowują się do dłoni, nie sprawiają kłopotów osobom z opuchniętymi palcami, a po prostu ułatwiają operację zakładania i zdejmowania ozdoby z palca. Pierścionki soczewkowe można znaleźć w prawie wszystkich projektach obrączek ślubnych; jednak soczewki są zwykle produkowane w pasmach szerszych niż 4 mm, ponieważ nie jest to konieczne w mniejszych modelach.

Pierścień z przymocowanym do niego obiektywem

Pierścionek z soczewką z pewnością przyda się podczas codziennego noszenia tej wspaniałej i znaczącej biżuterii. Zaleca się wykonanie takiego zabiegu osobom, które zdecydują się na noszenie szerszego pierścionka. Pierścień obiektywu jest znacznie lżejszy, a także znacznie łatwiej go zdjąć i założyć. Ponieważ ta konkretna biżuteria będzie noszona z parą przez wiele lat, powinna, oprócz pięknego wyglądu, być wygodna w noszeniu. Niezależnie od osobistych preferencji, każda obrączka – bez względu na to, czy ma soczewkę, czy bez – oznacza dożywotnią miłość i lojalność. W efekcie zaprojektuj swoją biżuterię ślubną w taki sposób, aby za każdym razem, gdy na nią spojrzysz, poczujesz rozkoszny chłód.