Biżuteria

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Aby poznać swój rozmiar palca należy sięgnąć po tabelę jubilerską. Zawarte w niej informacje pozwolą ci na odnalezienie idealnie leżącego pierścionka. Obwód palca należy zmierzyć przy pomocy na przykład sznurka. Ważne jest, aby przylegał do skóry, nie ściskał jej. Uzyskany wynik porównujemy z tabelą i po kłopocie! Zwróćmy uwagę, aby nie pomylić pojęcia obwodu ze średnicą. Taka wpadka sprawi, iż zakupiony pierścionek nie będzie pasował. Jeszcze prostszym sposobem na pomiar jest zamówienie często bezpłatnej miarki jubilerskiej. Używanie jej to banał. Należy wkładać konkretny palec w kolejne obręcze. Ta, przy której poczujemy delikatny opór jest tą właściwą. Zazwyczaj na miarkach mamy dwie informacje – obwód palca oraz rozmiar. 

Jak wybrać rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Odnalezienie idealnego rozmiaru w tajemnicy bywa kłopotliwe. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zwrócenie się o pomoc do mamy, siostry, bądź przyjaciółki swojej wybranki. Kobiety bardzo często przymierzają swoją biżuterię, dlatego istnieje szansa, iż któraś z nich posiada interesującą cię informację. Drugim sposobem na wybór rozmiaru jest udanie się do sklepu jubilerskiego z pierścionkiem ukochanej. Warto zwrócić uwagę, by był on używany w ostatnim czasie. Przestarzała biżuteria nie będzie dobrym wyznacznikiem, ponieważ rozmiar palca zmienia się wraz z wiekiem oraz sylwetką. 

Co w przypadku wyboru złego rozmiaru?

Błędny rozmiar pierścionka psuje podniosłą atmosferę oświadczyn, nie jest jednak powodem do paniki. Większość modeli można bez problemu zmniejszyć lub zwiększyć o jeden bądź dwa rozmiary. Taka opcja przydaje się także w przyszłości. Zmiany hormonalne, stan organizmu, wiek oraz waga mają znaczący wpływ na rozmiar palca. Z biegiem lat pierścionek zaręczynowy zaczyna się zsuwać lub uwierać. Nie jest to jednak powód do schowania go w szafie. Jeśli zmiana obwodu pierścionka z jakiegoś powodu nie jest możliwa, zawsze można powiesić go na łańcuszku i nosić jako naszyjnik. Dzięki temu rozwiązaniu, symbol miłości już zawsze będzie przy naszym sercu.