Biżuteria

Hipoalergiczny pierścionek zaręczynowy

Według wielu par czas między zaręczynami i ślubem jest niezwykle wyjątkowy. Narzeczeni mogą cieszyć się gratulacjami ze strony najbliższych oraz planować dzień, w którym wraz z nimi będą celebrować swoją miłość. Czynnikiem, który może skutecznie popsuć ten szczególny okres jest alergia. Każda narzeczona chciałaby cieszyć się swoim pierścionkiem zaręczynowym, jednak swędzenie i pieczenie skutecznie to uniemożliwia. Aby zapobiec takiej sytuacji, warto zakupić biżuterię hipoalergiczną. Dobrym wyborem będzie złoto, które rzadko uczula. Warto mieć jednak na uwadze stop złotego pierścionka. Na czarnej liście powinien znaleźć się nikiel, który często wywołuje reakcje alergiczne. Najbardziej odpowiednie będzie złoto o wysokiej próbie, zawierające mały procent innych metali. 

Inne metale hipoalergiczne

Jeśli złoto nie wpisuje się w nasz kanon piękna, a dokuczająca alergia nie chce ustąpić, warto zwrócić uwagę na inne metale. Platyna wykazuje działanie hipoalergiczne. Odznacza się wysoka połyskliwością, dzięki której zachwyca nawet największych ignorantów jubilerstwa. Ponadto jest bardzo trwała, dzięki czemu pierścionek zaręczynowy zachowa swoje piękno przez długi czas. Brzmi jak rozwiązanie idealne. Bardzo podobnym kruszcem, które również nie uczula jest białe złoto palladowe. Pallad należy do grupy platynowców, więc jego trwałość także nas nie zawiedzie. Niesamowita odporność na uszkodzenia mechaniczne sprawia, iż bez obaw możemy nosić wykonaną z niego biżuterię na co dzień. A to właśnie cecha, która powinna charakteryzować pierścionek zaręczynowy. Ostatnim, ale wcale nie najgorszym kruszcem jest tytan. Absolutnie króluje on wśród trwałych kruszców. Wykazywane przez niego właściwości hipoalergiczne dają gwarancję, że nie będzie dokuczał szczęśliwej narzeczonej. Wyjątkowy wygląd pierścionków wykonanych z tego metalu,  oczarowuje coraz większa liczbę ludności i nieustannie zwiększa jego popularność. 

Korekcja rozmiaru

Decydując się na pierścionek z tytanu powinniśmy pamiętać, że nie każdy jubiler podejmie się korekcji rozmiaru. Jedyna opcja jest wymiana biżuterii na tą o innych wymiarach bądź jej całkowite przetopienie. Takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje wieku konsumentów, dlatego warto pomyśleć o tym przed zakupem.