Biżuteria

CO OZNACZA PRÓBA ZŁOTA?

Próba złota stopu może być mierzona jako procent zawartego w nim złota. Innymi słowy, próba złota mierzy ile jednostek masy czystego metalu zawiera się w każdym 1000 jednostek masy konkretnego stopu. W tym przypadku próba wynosi 500, jeśli stop zawiera 50% złota. Jeśli chodzi o „próbę złota”, istnieje od początku. Już wtedy stosowano produkty zawierające metale szlachetne do ich standaryzacji.

INNOWACJE W ZŁOTO RÓŻNICA TEST

Próbki złota 333, 585 i 750 są najczęściej używane w przemyśle jubilerskim, ponieważ są najbardziej podstawowe. Najczystszą formą złota używaną w biżuterii jest 750. Złoto klasy kolekcjonerskiej, takie jak odmiany 900-proc. i 999-procentowe, jest niezwykle rzadkie. Plastyczność i trwałość to dwie najbardziej wyróżniające się cechy każdego z tych materiałów. Pierwsze wrażenia mylą, a tylko cena mówi nam ile złota jest w sztuce.

NAJLEPSZY WYBÓR ZŁOTA DLA CIEBIE TO…?

Więc, która próba złota Twoim zdaniem jest najlepsza? Nasze preferencje zawsze odgrywają w tym rolę. Co jest ważniejsze: uzyskanie dobrej jakości za nasze pieniądze, czy otrzymanie wysokiej jakości, drogiej biżuterii? Faktem jest jednak, że duża wielkość próbki nie gwarantuje dobrze dobranego rozwiązania. Czemu? Na szczęście odpowiedź jest prosta.

Wraz ze wzrostem czystości wzrasta miękkość i podatność złota. Niższa próba złota sprawia, że ​​ruda jest trudniejsza, ale matowieje szybciej i łatwiej niż wyższa próba. Z tego powodu złoto 585 wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Jednak to właśnie to najszlachetniejsze złoto zapewnia pewien prestiż, który jest uwielbiany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn – niepowtarzalny blask, którego nie można zobaczyć w złocie innych klas. Próbki kolczyków i bransoletek 333 i 333 są świetnymi przykładami złotej biżuterii, którą można nosić na co dzień lub na specjalne okazje. To samo dotyczy biżuterii, którą założysz tylko raz, takiej jak obrączki ślubne lub inne specjalne okazje. Jednak w przypadku obrączek zaręczynowych i ślubnych test złota odgrywa w tym ważną rolę. Próba złota 585, a nawet 750 idealnie nadaje się do tak ważnej biżuterii, ponieważ zapewnia zarówno trwałość, jak i piękny wygląd na lata.

DOKŁADNIE DLACZEGO W PRZYPADKU BIŻUTERIA ZŁOTA JEST WYMAGANA DODATKOWA?

Biorąc pod uwagę, jak plastyczne i kruche jest czyste złoto, nic dziwnego, że jego wartość spadała z biegiem lat. Domieszki innych metali służą do zwiększenia wytrzymałości biżuterii przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego piękna złota.